Concursul Național „George Emil Palade”, faza județeană, la Școala Gimnazială Nr.5 Râmnicu Vâlcea

Astăzi, 6 mai 2023, s-a desfășurat Concursul Național ,,George Emil Palade”, faza județeană, la Școala Gimnazială Nr.5 Râmnicu Vâlcea organizat de I.S.J. Vâlcea. Au participat 120 de elevi din județul nostru începând de la clasa a V-a până la clasa a VIII-a. Concursul a fost coordonat de d-na Inspector Diaconu Iulia, d-nul Director Faităr Cristian-Cosmin și d-na profesoară Anca Ciortea.

Prin participarea la acest concurs, elevii și-au testat cunoștințele la disciplina biologie, capacitatea de a rezolva probleme, cu grad ridicat de dificultate și, în același timp, și-au pus la încercare memoria și creativitatea.

Felicitări elevilor și alese mulțumiri colegilor implicați în organizare!

Barem V
Barem VI
Barem VII
Barem VIII

Rezultate GEP 2023

Etichete:

Share:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut