Oferta educațională pentru anul școlar 2023 - 2024 – Școala Goranu

”Cei mai buni profesori predau din inimă, nu din carte”

Suntem profesori dedicați, stimulăm elevii să-și găsească un scop în viață, în vederea formării, nu doar a informării. Calități precum dragostea pentru copii, spiritul de echitate, tactul pedagogic, competența, răbdarea și pasiunea pentru disciplinele pe care le predăm, asigură eficiența muncii noastre la catedră.

Vă așteptăm cu drag!
Colectivul profesoral al Școlii Gimnaziale Goranu

Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu-Vâlcea

Înființată în anul 1962, Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu-Vâlcea funcționează în prezent cu 47 de clase totalizând un număr de 1021 elevi. Promovăm un învățământ de calitate, modern și flexibil, adaptat nevoilor și aspirațiilor individuale și în concordanță cu așteptările comunității.

O școală pentru toți, o școală pentru fiecare

O școală în care se lucrează în echipă, dar se acordă atenție fiecărui copil în parte.

Sari la conținut