Prevenirea bullying-ului

Părinții, personalul școlii și alți adulți din comunitate pot ajuta copiii să prevină agresiunea vorbind despre aceasta, construind un mediu școlar sigur și creând o strategie de prevenire a agresiunii la nivel comunitar.

Bullyingul poate amenința siguranța fizică și emoțională a elevilor la școală și poate avea un impact negativ asupra capacității lor de a învăța. Cel mai bun mod de a aborda agresiunea este să-l opriți înainte de a începe.

Semnalați un caz

    Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu-Vâlcea

    Înființată în anul 1962, Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu-Vâlcea funcționează în prezent cu 47 de clase totalizând un număr de 1021 elevi. Promovăm un învățământ de calitate, modern și flexibil, adaptat nevoilor și aspirațiilor individuale și în concordanță cu așteptările comunității.

    O școală pentru toți, o școală pentru fiecare

    O școală în care se lucrează în echipă, dar se acordă atenție fiecărui copil în parte.

    Sari la conținut