Moment de lectură la GPP ,, N. Bălcescu"

Cărțile aduc bucurie, nu doar copiilor ci și nouă adulților. Cu cât noi ca și cadre didactice dar și părinții le citim mai mult copiilor, cu atât devine mai mare bucuria momentelor împărtășite și plăcerea de a lectura zilnic atât la grădiniță cât și în familie.

Stimularea lecturii în rândul preșcolarilor s a realizat prin activitati deosebite la care au participat dna Inspector Școlar General , prof. Mihaela Andreianu , dna inspector , prof Ana Ungureanu și dna inspector Georgiana Ancuța.

Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu-Vâlcea

Înființată în anul 1962, Școala Gimnazială Nr. 5 Râmnicu-Vâlcea funcționează în prezent cu 47 de clase totalizând un număr de 1021 elevi. Promovăm un învățământ de calitate, modern și flexibil, adaptat nevoilor și aspirațiilor individuale și în concordanță cu așteptările comunității.

O școală pentru toți, o școală pentru fiecare

O școală în care se lucrează în echipă, dar se acordă atenție fiecărui copil în parte.

Sari la conținut