Precizări privind începerea anului școlar 2020-2021

Deocamdată nu avem o hotărâre clară referitoare la modalitatea de desfășurare a cursurilor în unitatea de învățământ , începând din septembrie. Există niște propuneri/recomandari dar cred că totul va depinde de modul în care va evolua situația epidemiologică la nivel local / national . Orice variantă care se ia in calcul trebuie să țină cont de realitatea din teren, de particularitatea fiecarei unități. Vom hotărâ împreună varianta optimă de începere pentru școala cu PJ + structuri si vom înainta spre avizare ISJ Vâlcea.  Cele mai IMPORTANTE și așteptate deopotriva sunt REGULILE/MĂSURILE impuse de INSP . Numai după ce acestea vor fi făcute publice vom elabora modul in care vom începe anul școlar în funcție și de directivele MEC. În aceasta perioadă ne-a preocupat dotarea fiecărei săli de clasă  la școala cu PJ si structuri (54) cu  calculatoare, camere web, internet etc. pentru asigurarea și a celorlalte două scenarii ( hibrid/on line).

Etichete:

Share:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut