Simpozionul/Concursul Interjudeţean ,,Din tainele ştiinţelor naturii”

            Şcoala Gimnazială Nr. 5 – Râmnicu-Vâlcea organizează sâmbătă, 29 februarie 2020, ora 1100, Simpozionul  Interjudeţean ,,Din tainele ştiinţelor naturii”. Pot participa cadre didactice din învăţământul preşcolar, învăţământul primar, gimnazial şi liceal.

            În aceeaşi zi, începând cu ora 900, se va desfăşura un concurs –probă individuală (clasele a II-a,  a III-a şi a IV-a) la Ştiinţele naturii și Matematică distractivă (câte doi elevi de clasă / învăţător). La aceeaşi oră va avea loc întrecerea echipajelor şcolilor înscrise în concurs (clasele a VI-a, a VII-a, a VIII-a – 3 elevi, câte unul din fiecare clasă, un singur echipaj)

Mai multe informații puteți obține accesând link-ul:

https://scoala5valcea.ro/wp-content/uploads/2020/02/Invitatie_29feb2020.pdf

 .

Etichete:

Share:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut